Blog

30 Mayıs 2021

Kırşehir Kaftan Modelleri ile Kına Geceleriniz Renklensin

Evliliğe adım atmadan önce kına gecesi gerçekleşir. Kına geceleri geçmişten günümüze uzanan geleneklerimizdendir. Genellikle gelin olacak bayanların en özel günüdür kına geceleri. Bu özel günün en önemli giysisi de kaftanlardır. Kaftanların geçmişi çok eskiye dayanır. Kaftanlar genellikle, ayakucuna kadar uzanan kıyafetlerdir. Astarsız olarak dikilirler. Özellikle gelin adayları astar yerine Kırşehir kaftan modelleri içine elbise giyerler.

Kaftanlar özellikle ülkemizin kültüründe önemli bir yere sahiptir. Bi Dünya WeddingDress yer alan tasarımlarda gelin adayları düğün öncesi kına gecelerine özel işlemeli kaftanları tercih ederler. Kırşehir kaftan modelleri farklı renk seçenekleri ile tasarlanır.

 

Kaftan Modelleri Nelerdir?

 

Özellikle  bindallı modeller kına gecelerinin vazgeçilmezidir. Geleneksel   Kırşehir kaftan modelleri, genellikle doğa motifleri üzerine tasarlanır. Bu modeller dedal, yaprak ve çiçek desenleri kullanılır. Aynı zamanda  geleneksel desenler ve şalvarlı ve kaftan bindallı modelleri de son moda trendlerindendir. Bi Dünya WeddingDress kaftan modelleri gelin adaylarına özel olarak tasarlanmış kına gecelerinin vazgeçilmez tasarımlarıdır.

 

Özellikle en çok tercih edilen bindallı modellerdir. Fakat  Kırşehir kaftan modelleri olan kalın kumaşlarla da tasarlanan  kaftanlar gelin adaylarının tercihlerine göre değişir. Kaftanlar kına gecelerinde, bir elbise üzerine  giyilebilir. Genellikle bu kaftanlar  gösterişli  bir işleme ile tasarlanır.

Kaftan Modelleri Desenleri Ve İçerikleri Nelerdir? 


Kına gecelerinde kaftan modeller, konforu da sağlıyor. Gelin adayları bu kaftanları çıkarabilir ve abiye elbise olarak da giyebilirler. Günümüzde abiyeler çiçek, yaprak ve dal desenleri yoğun kullanılır. Kaftan modelleri işlemeleri, taş ve gümüş malzemeler ile yapılıyor.  Kırşehir kaftan modelleri içinde gelin adayları özellikle kına gecelerinde  kırmızı  beyaz kaftan, lacivert, yeşil   ve mor kaftan modellerini tercih ederler.

 

Ayrıca   özel istek  üzerine hazırlanan pelerinli kaftan modellerde bulunuyor. Kaftan modelleri tasarımlarında sadece gelin adayları değil damatlar düşünülmüştür. Buna uygun olarak gelinler kadar damatlara uygun aksesuarlarda vardır. Kırşehir Kaftan fiyatları kınalarda tercih edilen kaftan modellerine göre değişir.

 

Kırşehir kaftan modelleri içinde sade olan kaftanlar, ihtişamlı kaftanlar ve geleneksel kaftanların ayrı fiyatları bulunur. Kırşehir kaftan fiyatları ayrıca her bütçeye uygun olarak kına gecelerinde gelin adaylarına özel belirleniştir.

Genel
About tabbi

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yardıma mı ihtiyacınız var?